Čistenie bazénovČistenie bazénov
Čistenie fasádČistenie fasád
Čistenie dlažiebČistenie dlažieb
Dezinfekcia parouDezinfekcia parou

Makaš s.r.o. profesionálne čistenie parou
S firmou Makaš
     viac než čakáš

Čistenie parou firmy, domácnosti, interiér

Znamená to v prvom rade ekologické čistenie, pri ktorom sa zameriavame na odstraňovanie rôznych nežiadúcich prvkov ( rôzne druhy baktérií, roztočov, vodný kameň, ako aj usadeniny a plesne), ktoré sú v našich domácnostiach a firmách.

čistenie parou odporúčajú mnohí lekári zo zdravotného hľadiska ako prevenciu pri predchádzaní rôznym alergiám a nežiadúcim mikroorganizmom, ktoré nás sprevádzajú po celý život. Čistenie parou by sa malo vykonávať podľa potreby a intenzity znečistenia daného objektu.

Časté vdychovanie alergénov môže mať za následok chronický zápal dýchacích ciest, vznik astmy, atopického ekzému a dokonca poškodenie mikroskopickej celistvosti sliznice dýchacieho ústrojenstva, ktoré uľahčuje prienik iných alergénov do organizmu a vznik nových alergií a chorôb.

Ak patríte medzi ľudí trpiacich alergiou na prach alebo roztoče, určite spoznávate pôvodcu svojich problémov na obrázku. Roztoče. Dá sa povedať, že sú všadeprítomné, pretože žijú vo všetkých častiach zeme s výnimkou otvoreného oceánu. Len vo vašej posteli ich s vami každú noc spí niekoľko miliónov. Roztoče sa vyskytujú v kobercoch, kreslách, pohovkách a čalúnenom nábytku, v autopoťahoch, závesoch, bytových textíliách a dokonca v plyšových hračkách. Ako sa ich zbaviť?

Preto zabudnite na heslo ,,Ži a nechaj žiť” a zbavte sa roztočov čo najskôr. Nedovoľte aby sa na vás priživovali!

Parný čistič pracuje so 120 - 165°C parou a tlakom 6,0 - 10,0 bar, čím sa ničia všetky nežiadúce alergény a mikroorganizmy a zároveň sa dezinfikuje plocha, ktorá je čistená bez použitia dezinfekčných a chemických prostriedkov a tým sa dosahuje žiadaný vysoký ekologický účinok.

- parou odstránime nečistotu z povrchu obkladov a dlažieb a zameriame sa na hrubé znečistenie škár, ako rôzne mastné, saponátové, mydlové usadeniny, zvyšky rôznych čistiacich prípravkov ako aj starých nánosov po predchádzajúcich čisteniach, vodný kameň a iné.

- potom parným vysávačom v jednom pracovnom úkone v kombinácii s parou stiahneme a povysávame uvoľnenú nečistotu aj usadeniny, čím sa zároveň aj dezinfikuje povrch, ktorý sa stáva suchou plochou.

Parná podlahová hubica so sacou funkciou sa používa na suché aj mokré vysávanie všetkých druhov podláh a na parné vysávanie tvrdých podláh, ako je napr. dlažba. Dodatočne sa môžu touto parnou sacou funkciou koberce oživí.

- parou očistíme a odstránime od nánosov vodného kameňa, baktérií a iných nečistôt povrch ako aj vnútro záchodových a kúpeľňových zariadení (WC misy, bidety, pisoáre, výlevky, umývadlá , vane , sprchové kúty, sprchové žľaby, vodovodné batérie, odtoky a iné), vhodné je aj čistenie radiátorov ako prevencia pre ich lepšie využitie. 

Čo s matracmi?

Aj keď všetko často perieme, stále je tu ten najväčší problém a domov roztočov – matrace.

Najúčinnejším opatrením pri vytváraní zdravej klímy v byte je odstránenie roztočov, nie ich usmrtenie, pretože aj mŕtve telá roztočov uvoľňujú alergény. Jeden gram prachu z matraca a lôžka môže obsahovať 2- až 15- tisíc roztočov. Z lôžok sa roztoče šíria do ostatných priestorov bytu, takže niekedy tvoria až 60 % domáceho prachu.

KOBERCE - Sú najnevhodnejšie pre alergikov. Koberec slúži ako „zásobáreň“, z ktorej sa roztoče po vyčistení lôžka, napr. vypraním, prenášajú sp䝻 do matracov a prikrývok. 

Parné čistenie - firmy Hotely, Penzióny, Kaviarne, Bary, Reštaurácie, Fitnes centrá, Wellness, Zdravotnické zariadenia, Veterinárske zariadenia, Školské a predškolské zariadenia, A iné

Parné vysávanie Kreslá, Gauče - sedacie súpravy, Posteľné matrace, Sedačky, Taburety, Postele, Stoličky, Kuchynské lavice

Parné čistenie soc. zariadení WC, Pisoáre, Bidety, Sprchové kúty, Van

Parné čistenie Koberce, Dlažba, obklad, PVC, Laminátové podlahy, parkety, Okná, zrkadlá

Parné čistenie kuch. zariadení Digestory, Rúry, Záhradné grily, A iné

Parné čistenie áut – interiér Sedadlá, Podlahové koberce, Strop, Úložné priestory, Tapacíry

Staňte sa aj vy našim spokojným zákazníkom

Neváhajte a objednajte si našu službu už dnes